سیستم ‌عامل (Operating System) جزء ضروری‌ترین نرم‌افزارهای یک سیستم رایانه‌ای است. سیستم عامل نرم‌افزار سیستمی‌ است که مدیریت منابع رایانه را به عهده گرفته و بستری را فراهم می‌سازد که نرم‌افزار کاربردی اجرا شده و از خدمات آن استفاده کنیم. سیستم عالم ویندوز (Windows) یکی از نرم‌افزارهای محبوب این مجموعه می‌باشد.
در این بخش به معرفی نرم‌افزارهای مرتبط با این موضوع و آموزش‌های آن خواهیم پرداخت. 

معرفی پیش نیاز Dotnet Framework سیستم عامل ویندوز

  • شماره مطلب: m-n-4

  • درباره مطلب:

این افزونه یکی دیگر از افزونه های پرکاربرد ویندوز است که برای اجرای برنامه هایی که با زبان .net کار میکنند ضروری است، و بسیاری از ارورها . خطاهای اجرا نشدن برنامه ها به دلیل فعال یا نصب نبودن این پیش نیاز است.

🔻این افزونه نسخه های مختلفی دارد که آخرین نسخه آن تا این لحظه نسخه 4.8 است. اما پرکاربردترین و ضروری ترین نسخه های آن نسخه 3.5 است. برای نصب این پیش نیاز می توان به سه روش عمل کرد:

🔹1. نصب از طریق دیسک ویندوز برای نصب این پیش نیاز از طریق دیسک ویندوز کافی است ابتدا دیسک ویندوز (فلش، دی وی دی و ... ) را در سیستم قرار داده و سپس با ابزار موجود در لینک زیر اقدام به نصب نمایید. دریافت ابزار

🔹2. نصب آنلاین و در بستر اینترنت برای نصب این افزونه به این روش می بایست ابتدا با جستجوی عبارت Windows Features در استارت ویندوز، بر روی گزینه Turn Windows Features on or off کلیک کرد تا نمایان شود سپس تیک دو گزینه اول را زده و روی گزینه OK کلیک کنید. (دقت شود که پرشدن مربع به معنی انتخاب آن نیست و فقط باید مربع آن تیک بخورد) در صورتی که درست عمل کرده باشید، ویندوز شروع به دانلود موارد مورد نیاز می نماید و پس از دقایقی نصب انجام می شود.

🔹3. نصب از طریق بسته آفلاین در این روش می بایست بسته کامل این پیش نیاز را از صفحه زیر دانلود، و سپس به سادگی اقدام به نصب آن نمود.

دریافت فایل: 

https://soft98.ir/software/209-Microsoft-NET-Framework.html