آشنایی با پایگاه

باسمه تعالی

هدف از نظام آفرینش و بعثت انبیا علیهم السلام، تحقق تمدن توحیدی در زمین است. تمدن توحیدی یعنی استقرار کامل دین الهی. مرحلۀ کامل این هدف، در زمان ظهور حضرت بقیة اللّه الاعظم ارواحنا فداه محقق می‌شود. عقل و نقل حکم می‌کند که برای تحقق این هدف، بایستی زمینه‌سازی و مجاهدت کرد. بزرگترین مصداق مجاهدت و زمینه‌سازی در عصر حاضر، انقلاب اسلامی ایران بود که توسط رهبر کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی رضوان‌اللّه‌علیه ایجاد شد و اکنون با هدایت‌های پیامبرگونۀ خلف صالح ایشان، حضرت آیت اللّه العظمی امام خامنه‌ای مدظله العالی ادامه دارد.

خط کلی انقلاب اسلامی، رسیدن به تمدّن اسلامی است. عناصر لازم برای تشکیل تمدن اسلامی، عبارت‌اند از تولید علم و پرورش انسان است. انقلاب، به جوانانی مؤمن و انقلابی و دانا و کاردان، نیاز دارد که بتوانند به این اهداف، جامۀ عمل بپوشانند. ایمان، دانش، بصیرت و تخصص، چهار عنصر مهم برای پرورش جوان مؤمن انقلابی است.

به همین منظور، پایگاه تزکیه‌ای، علمی، بصیرتی و مهارتی «نُمو»، توسط جوانانی خودجوش تأسیس شده است تا به یاری خداوند بتواند قدمی ناچیز در این راستا بردارد و در گام دوم انقلاب، دستورات ولی امر مسلمین، حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی را در حد توان، امتثال کند.

مباحث اصلی این پایگاه- همانطور که در عنوان و نام پایگاه درج شده است- عبارت اند از:

  • تزکیه‌ای
  • علمی
  • بصیرتی
  • مهارتی

در هر یک از ابعاد فوق، یک فایل راهنما تنظیم شده است تا مخاطب بتواند بهتر استفاده کند. سعی پایگاه بر این است که طبق یک سیر منظم و منطقی، مباحث را ارائه کند و به‌شدت از تحیّر و سردرگمی مخاطب می‌پرهیزد. مطالب و محتوای پایگاه، به شکلی ارائه می‌شود که مخاطب بتواند مرحله به مرحله، در کمترین زمان و بیشترین بهره‌وری، استفاده کند.

رویکرد پایگاه «نُمو»، رویش است؛ تا به فضل الهی زمینه را برای رشد و نُمو افراد در ابعاد فوق فراهم کند؛ لذا مخاطبان محترم، در ضمن استفاده از مطالب پایگاه، می‌توانند با تولید محتوای خود، با این پایگاه همکاری نمایند. امیدواریم این تلاش ناچیز، مورد رضایت حضرت ولی‌عصرعجل اللّه فرجه الشریف قرار گیرد و خداوند، برکت و رشد و نُمو عنایت فرماید.