محتواهای کانال نقشه راه

مطالب کانال «نقشه راه» در پیام رسان ایتا، با موضوعات و عناوین زیر را میتوانید از اینجا دریافت کنید:

 

مراحل انقلاب اسلامی 

انقلاب اسلامی ایران یک حرکت عمیق و یک انفجار معنوی است که هدفش احیاء عبودیت در کل جامعه ی بشری و حاکمیت دین در تمام عرصه های حیات اجتماعی است تا ولایت خداوندمتعال در تمام شئون زندگی انسان جاری شود. بنابراین انقلاب اسلامی در پی جهانی سازی معنویت، توحید و بندگی خداوند عالم است و لذا باید آن را مرحله ای از مراحل تکامل تاریخ و مقدمه ای برای تمدن اسلامی و همچنین حکومت عدل گستر جهانی حضرت بقیه الله ( عجل الله تعالی فی فرجه) قلمداد نمود. در این فایل به اختصار به انقلاب‌اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی، تمدن اسلامی می پردازد.

نهضت انتظار 

نهضت انتظار به مجموعه فعالیتها و مجاهدت های انبیاء و اوصیاء و جانشینان آنان گفته می شود که در چارچوب تکالیف دینی و به منظور تمکن روی زمین و تشکیل دولت حق، برای اقامه دین حق صورت می گرفته است. از همین رو جهت تبیین حقیقی این معارف، در این فایل به اختصار به مفهوم نهضت انتظار، ویژگی های کلان نهضت، نگاه کلان به انسان، اهداف عینی و صف بندی نهضت انتظار، انقلاب امتداد راهی به طویل بودن تاریخ و عصر ظهور  پرداخته است که  شامل 7 عکس نوشته، 3 کلیپ و یک پادکست می شود.

ولایت فقیه 

موضوع ولایت فقیه یکی از مبانی اصلی فقه شیعه است که در عصر حاضر توسط رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی رحمت الله علیه احیاء شده و به ظهور رسیده است . از آن جا که این ولایت در امتداد ولایت ائمه  اطهار علیهم السلام می باشد لازم است تا هر فرد مؤمن اطلاعاتی هر چند مختصری درباره آن داشته باشد؛ زیرا قبولی همه ی اعمال در گروِ ایمان واقعی و اقرار به ولایت اهل بیت و پیروی از آنان است.
اکنون در این فایل به اختصار به مفهوم ضرورت ولایت فقیه، سلسه تعاریف ولایت فقیه، حقیقت ولایت و نیز ولایت پیامبر، ائمه و ولی فقیه و جامعه ولایتمدار، همراه با تعدادی عکس نوشته پرداخته شده است.

وحدت کلمه 

انقلاب اسلامی نقطه آغاز خیزش تفکر اسلامی است. در حالی که قرن بیستم با پیروزی انقلاب اسلامی آغاز دوره جدیدی از احیای مجدد اسلام  را نوید داد. این تجدید حیات اسلامی به اشکال گوناگون نمود یافته است و  این پیروزی تا اینجا به واسطه وحدت کلمه بوده است پس وحدت کلمه رمز پیروزی است.
در این فایل به اختصار به مفهوم و تبیین مباحث وحدت کلمه ، ضرورت وحدت کلمه، تاثیرات عدم وحدت کلمه و باید ها و نباید های وحدت کلمه پرداخته است که شامل 15 عدد فیش سخنان مقام معظم رهبری، 4 پادکست، 5 عکس نوشته و 2 مورد اینفوگرافی می شود.

مکتب حاج قاسم 

حاج قاسم سلیمانی، یک مکتب است. زمانی این جمله، زبان به زبان پیچید که امام خامنه ای مدظله العالی در خطبه نماز جمعه فرمودند: ( مابه حاج قاسم سلیمانی، شهید عزیز، به چشم یک فرد نگاه نکنیم؛ به چشم یک مکتب نگاه کنیم. سردار شهید عزیز ما را به چشم یک مکتب، یک راه، یک مدرسه ی درس آموز، با چشم نگاه کنیم.)  مکتب حاج قاسم ضرورت امروز کشور است و از آن می توان به عنوان الگوی عملی بخش های مدیرتی و اجرایی کشور بهره برد. این فایل شامل 9 تابلو برای روایتگری می باشد که به ضرورت شناخت مکتب شهید سلیمانی و ابومهدی متکی به شناخت مکتب انقلاب، مکتب شهید سلیمانی و ابومهدی، مبانی برخواسته از نظام اسلامی درمکتب شهید سلیمانی و ابومهدی، ولایت مداری، فرآیند تحقق اهداف انقلاب اسلامی، مراحل تحقق دولت اسلامی و... می پردازد.

انتخابات 1400 

انتخابات یکی از مهم ترین ابزار های  مشارکت و رقابت سیاسی در جامعه است که شهروندان به واسطه آن، اراده خویش  را در شکل گیری نهاد های سیاسی و تعیین نقش آفرینان سیاسی ابراز می کنند یا به تعبیری به  اعمال حق تعیین سرنوشت خود می پردازند و این فرآیند امکان مداخله شهروندان در اعمال قدرت سیاسی و نظارت بر آن فراهم می سازد از همین رو مهمترین مجرای تحقق مردم سالاری و معیار های مناسب برای ارزیابی عملکرد مسئولین منتخب نیز می شمارد. در این فایل به اختصار به ابواب انتخابات از دیدگاه امامین انقلاب،استفتائات انتخاباتی،اقدامات سوء دولت تدبیر وامید،انتخاب اصلح،پاسخ به شبهات انتخاباتی،پرشور کردن انتخابات،شهدا وانتخابات،جایگاه شورای نگهبان،عظمت ملت ایران، بایسته های انتخاباتی، مباحث نظری انتخابات،وظایف جوان انقلابی درانتخابات، ولایت فقیه ( مرتبط با انتخابات)، فتنه 88 پرداخته شده است.

بیرق توحید

ایران پسر گمشده ای بود که بعد از قرن ها به آغوش خانواده اش برمیگشت. تمامی جامعه ها حتی ایران هم، گرفتار تاریکی محض بود اما آن مرد پیر جماران که از قلب تاریخی که می رفت تا فراموش بشود، چون محمد (صلوات الله علیه) فریاد برآورد. از این سخن، ایران تازه شد و از ظلمت کده ی تاریخ روزنه ای از نور را دید. هنوزم که هنوز است همواره بویی از محمد بر مشام میرسد و در نهایت بیرق توحید را بر تارپود ایران آدینه کرد.

وصیت نامه حاج قاسم سلیمانی

در جهان بینی اسلامی، انسان با مرگ از بین نمی‌ رود و مرگ هرگز معدوم شدن نیست بلکه موت، کوچ کردن و رحلت و انتقال از عالمی به عالم دیگر است و وقتی این مرگ همراه با شهادت باشد، از آنجا که شهید عینیت حقیقی و تمثیل آرمان های جامعه است، حتما زنده تر و جاودانه تر خواهد بود. لذا در سالگرد شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی وصیت نامه الهی سیاسی وی در قالب های رسانه ای اعم از 11 صوت و 25 تصویرانتشار و محتوای آن در خدمت شما قرار داده می شود.

تحول معنوی

تحول معنوی عامل اساسی شکوفایی فطرت توحیدی انسان است فطرتی که دگرگون ناپذیر و دارای ابعاد لایتناهی است تنها با شکوفایی آن انسان به کمال مطلق می‌رسد اما راه شکوفایی فطرت توحیدی انسان یک چیز است و آن‌هم تحول معنوی در سایه انقلاب اسلامی.
مطالب تولیدی _ ترویجی تحول معنوی در 57 مورد قالب رسانه ای اعم از عکس نوشت، محتوای صوتی، محتوای تصویری و... خدمت حضورتان تقدیم می شود.

تحول معرفتی

تحول معرفتی، شرح معرفت های کلان بنیادین، معرفت های راهبردی و معرفتهای کاربردی مکتب انقلاب اسلامی است. دستیابی به اندیشه راهنمای کلان جهت مدیریت برنامه‌های اسلامی در راستای اهداف تمدّنی و مقابله با مکاتب غربی، نیازمند فهم کارساز از مباحث اسلامی و ایجاد تحول در آن‌هاست. لکن مطالب تولیدی_ ترویجی تحول معرفتی در 132 مورد قالب رسانه ای اعم از عکس نوشت، محتوای صوتی، محتوای تصویری و... خدمت حضورتان تقدیم می شود.